WOLNOŚĆ
Wolność to tylko jedno niepozorne słowo. To jedno słowo posiada mnóstwo znaczeń. Niektórzy marzą o niej całe życie, inni nie wiedzą co z nią robić. Czy tak łatwo ją dostać? W wielu przypadkach jest to praktycznie nierealne.
Wolność możemy podzielić na kilka różnych typów np.:
- osobista
- słowa
- wyboru
- polityczna
- przekonań
- wyznaniowa
Wolność osobista jest typem wolności najcenniejszej dla każdego człowieka. Niewolnictwo nie istnieje już w powszechnym świecie. Każdy ma prawo żyć jak chce i o tym decydować.
Wolność słowa daje nam możliwość obiektywnego spojrzenia na każdą sprawę z kilku stron i powiedzenia co się o tym myśli.
Wolność wyboru pod pewnym względem łączy się z wolnością polityczną. Mamy prawo wybrać na jaką partię i polityków chcemy głosować. Możemy sami decydować co chcemy robić w życiu, gdzie pracować i mieszkać.
Natomiast wolność przekonań to nie tylko wolność wiary, ale także możliwość wyrażania tego co się myśli i czuje. Ta wolność wyznaniowa daje nam zaś możliwość wyboru jaką religię chcemy wyznawać.
Encyklopedyczna definicja tego słowa:
Wolność - brak przymusu, sytuacja, w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji.
Wolność jest często niedoceniana w naszym kraju, w wielu nadal nie jest ona tak powszechna jak w Polsce. Uważam ,że nie powinniśmy jej nadużywać ,lecz szanować to, że ją posiadamy.
TWÓRCA POWYŻSZEGO POSTU:
Natalie Miazga
kl. III D
Gimnazjum nr 1 w Gdyni
Natalie Miazga
kl. III D
Gimnazjum nr 1 w Gdyni
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz